nazwafup.png

FUNDACJA UPP

Fundacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wcześniej Fundacja Akademii Rolniczej w Poznaniu została powołana do życia w dniu 22 marca 1994 roku na mocy podpisanego aktu notarialnego jako jedna z pierwszych Fundacji w Poznaniu. Założycielami (fundatorami) Fundacji są :

• Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - reprezentowany przez JM Rektora.
  • Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - reprezentowane przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia i Sekretarza.

Wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego dokonano w dniu 25 lipca1994 roku.

MISJA

Misją Fundacji jest wspieranie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we wszelkich jego działaniach poprzez pomoc organizacyjną, finansową i merytoryczną oraz tworzenie i organizowanie ruchu społecznego wspierającego osiąganie jego celów.

Fundacja jest tzw. „organizacją non-profit”, czyli ustanowioną nie dla zysku. Jest instytucją wspierającą – poszukującą zewnętrznych źródeł finansowania dla działalności naukowej, społecznej i kulturalnej oraz docelowo – fundującą pomoc środowisku naukowemu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Chcemy wzbudzić Państwa zainteresowanie działalnością naszej Fundacji i jednocześnie zachęcić do realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Fundacja prowadzi działalność gospodarczą w rozmiarach służących do realizacji jej celów, jest wpisana do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców.

CELE

Podstawowymi celami statutowymi działalności Fundacji są:

• upowszechnianie osiągnięć naukowo-badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  • wspieranie finansowe Uniwersytetu i jego jednostek organizacyjnych w działalności naukowo-badawczej,
  • pomoc finansowa i organizacyjna w działaniach inwestycyjnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  • pomoc finansowa w rozwoju kadr naukowych Uniwersytetu,
  • wspieranie merytoryczne i organizacyjne absolwentów Uniwersytetu, którzy w swej działalności wykorzystują osiągnięcia nauki,
  • organizowanie konferencji naukowych, kursów i szkoleń prowadzonych przez i dla pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

konferencja-naukowa.png

Co możemy zaoferować:

• organizacje i rozliczenie konferencji naukowych, szkoleń, sympozjów, zjazdów itp.,
  • przygotowywanie i realizacje w ramach Fundacji projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych,
  • realizacje prac o charakterze badawczym i eksperckim zleconych przez podmioty gospodarcze oraz instytucje samorządowe,
  • tworzenie koncepcji i pomoc organizacyjną dla inicjatyw społecznych i gospodarczych,
  • pozyskiwanie środków finansowych i rzeczowych potrzebnych do realizacji celów i zadań Fundacji.